Akustik Yumurta Sünger | Akustik Yanmaz Yumurta Sünger | Ses Kesici Akustik Kumaş

Akustik Yumurta Sünger

Akustik Süngerler akstk Okuma Süresi: 2 Dakika

Poliüretan maddesinden üretimi yapılan akustik yumurta sünger ses yalıtımı konusunda oldukça etkili olan sünger çeşitlerinden biridir.Yumurta kutusuna benzerliği nedeniyle yumurta sünger olarak adlandırılan ses yalıtım malzemesi, 30-40-50 mm kalınlıklarında üretiliyor. Yumurta süngerlerin çeşitleri arasında bariyerli modeller de yer almaktadır.Böylece güçlü sesin mevcut olduğu yerlerde yüksek performans sağlayabilmektedir.Yüksek seslerin olduğu mekanlarda bariyerli modeli ile birlikte kullanılarak daha iyi sonuç elde edilmektedir.Küf, nem ve rutubet gibi oluşumlara neden olmayarak ses emcilik özelliğine sahiptir.

yumurta-sunger-studyo-uygulamasi

Yumurta sünger yanmazlık özelliğine sahip olması sayesinde olası bir yangında alevin kendisine değmesi durumunda yangının büyük ölçüde engellemekte ve yangının büyümemesini sağlamaktadır.Akustik süngerlerin neredeyse hepsi aynı kalitede olmakta ancak şekil farklılıkları bulunmaktadır.
Sprey boya ile istenilen renge göre boyanabilmekte ve odanın dekorasyonuna ayak uydurabilmektedir.Uygulama sırasında süngerler solid yapıştırıcı ile yapıştırılmaktadır.Akustik yumurta süngerin kendiliğinden yapışkanlı türleri de mevcuttur.

akustik-yumurta-sunger-2
Kullanım alanları arasında ise akustik bir ortam olması gereken sinema salonları, prova odası, enstüman ve çalgı odaları, ses kayıt odası, stüdyo gibi mekanlar yer almaktadır.

yumurta-sunger-akustik-kabin-uygulamasimuzik-odasi-yumurta-sunger-uygulamasi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri