Bateri Odası Ses Yalıtımı | Bateri Davul Akustik Düzenleme | Ses Kesici Akustik Kumaş

Bateri Odası Akustik Düzenleme

Akustik Düzenleme akstk Okuma Süresi: 2 Dakika

Bateri odası gibi müzik aletlerinin kullanımı yapılan odalarda yapılması gereken akustik düzenleme oldukça önemli olmaktadır. Ses yalıtımı yapılırken dekor bakımından güzellik sağlanabilmesi de önemli olmaktadır. Bu nedenle tercih edilen malzemelere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Ortamın akustiğini sağlayabilmek için kumaş kaplı paneller tercih edilmektedir. Böylece dışarıdan istenilmeyen sesler bateri odasının içresine girmeyecek, bateri odası ses yalıtımı sayesinde ses izolasyonu istenilen özellikte sağlanmış olacaktır. Bateri odası diğer enstrümanların odaları için dış ortamdan sıfır oranda ses gelmesi gerekiyor.

Bateri Kumaş Kaplı PanelBateri Odası Akustik Düzenleme
Bateri odası ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapılırken, müzik çalan kişinin ortamda istediği ses özelliğini ortaya çıkarabilmesi amaçlanırken aynı zamanda yan dairelerin müziğin yapıldığı ortamdan rahatsız olmaması da düşünülmektedir. Bu nedenle yapılan ses yalıtımı hem iç ortamın ses titreşimlerinin eşyalara çarpması engellenmeli hem de dışarıya çıkacak ses en aza indirilmelidir.

Bateri Odası Kumaş KaplamaBateri Ses Yalıtım Odası
Bateri gibi pek çok müzik aletinin kullanımının yapılacağı müzik odalarında istenilen ortamın sağlanabilmesi için bateri odası ses yalıtımı malzemesinin seçimi ve uygulanmasındaki profesyonellik oldukça etkili olmaktadır. Ses yalıtımı yapılırken odanızın apartman içinde olması durumunda ise odanın her köşesinden ayrı bir yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Bateri Odası Ses YalıtımıBateri Odası Akustik Düzenleme Uygulaması

Uygulamadan önce oda içerisinde keşif yapılarak yankı ve uğultu oluşumuna en çok neden olan bölgelerde çalışmalar daha yoğun olarak yapılmaktadır. Tercih edilen ses yalıtım malzemeleri arasında ise akustik  akustik kumaş paneller, kumaş kaplı tavan panel uygulamaları ve tekno touch süngerleri yer almaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir