Sinema Salonu Ses Yalıtımı | Sinema Salonu Akustik Kaplama | Ses Kesici Akustik Kumaş

Sinema Salonu Akustik Düzenleme

Akustik Düzenleme akstk Okuma Süresi: 2 Dakika

Dış mekanlardaki seslerin içeri gelmesi, içerideki seslerin dışarıya gitmesi ve bunların en azami dereceye indirilmesi gereken alanlardan biriside sinema salonlarıdır.Genelde sinema salonları, Alışveriş merkezleri eğlence mekanları gibi aktivite alanların’da konumlanmasından  dolayı akustik düzenleme üst düzeyde uygulanmalıdır. Dışarıdaki insanların sinemadaki ses’ten etkilenmemelidir.Kalabalık ortamlarda olan sinema salonlarına dışarıdan herhangi bir şekilde ses gelmemelidir.

Sinema Salonu Akustik DüzenlemeSinema Salonu Akustik Kaplama

Sinema severler sadece izledikleri filmin sesini duymalıdır. Sinema salonu ses yalıtımı ve akustik düzenleme  uygulamaları ile rahatsız edici, seslerin geçişinin engellenmesi ve akustik bir ortam sağlanabilmesi için doğru bir duyum ve sese yön veren akustik kumaş kaplı paneller ve akustik keçe kumaşlar ve Akustik yüzer tavan panelleri malzemeleri kullanılmalıdır. Bu tarz çalışmalar ise sinema salonlarında uygulanmalıdır.

Akustik Sinema SalonuSinema Salonu Düzenleme Uygulaması

Sinema salonu ses yalıtımı uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.Ses yalıtım malzemelerinin yapının dizaynı ile bütünleşmesi ve tasarım olarak uyumlu olması gerekmektedir. Sinema salonları için ideal kumaş kaplı ses yalıtım panelleri,bir çok firma tarafından uygulanan önerilen ve ciddi izolasyon değerlerine sahip olan akustik malzemelerdir.Ses yalıtımı  yaşam alanlarındaki istenmeyen seslerin ve gürültülerin yalıtılması amacıyla daha kaliteli bir ortam oluşturulan bilmesi için akustik düzenleme gerekli bir uygulamadır.

Sinema Salonu Ses YalıtımıSinema Salonu Akustik Ses Yalıtımı

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir