Çağrı Merkezi Call Center Ses Yalıtımı Akustik Düzenleme | Ses Kesici Akustik Kumaş

Çağrı Merkezi Akustik Düzenleme

Akustik Düzenleme akstk Okuma Süresi: 2 Dakika

Pek çok işletmenin çalışmalarında yer verdiği çağrı merkezi sistemi, ses yalıtımına en çok ihtiyaç duyulan mekanlardan birisidir. Yapılan ses yalıtımı sayesinde çalışanlar rahat bir ortamda dış seslerden uzak olarak işini yapabilirken, firmanın da müşterileriyle iletişimi güçlü olacak, birbirini anlama kolaylaşacaktır. Çağrı merkezi akustik düzenleme yapılırken tercih edilecek malzeme Akustik kumaş kaplı panel , masa seperatörleri ve masa bölücü paravan uygulaması olmalıdır.

Çağrı Merkezi Ses YalıtımıÇağrı Merkezi Masa Seperasyon Uygulaması

Müşteri odaklı çalışma yapan çağrı merkezlerinde yapılan ses yalıtımın kaliteli olması hem çalışanı hem de telefonda görüşme yapan müşteriyi oldukça rahatlatacaktır. Aksi durumlar göz önüne alındığında çağrı merkezi binasının içerisinde bulunan kişilerin sesleri birbirine karışarak işlerinde aksaklık olmasına neden olacaktır. Ses yalıtımı sesin tamamen yok edilmesini sağlayamamaktadır. Sesi minimum seviyeye indirebilmek için çağrı merkezlerinde masa arası seperatörler, kumaş paneller, tavan baffle paneller ve süngerler tercih edilmektedir.

Çağrı Merkezi Akustik Düzenleme UygulamasıÇağrı Merkezi Akustik Düzenleme

Çağrı merkezi uygulamasının yapılmadığı varsayıldığında ses yankılanarak gürültü kirliliğine neden olacaktır. Akustik ses düzenleme malzemeleri de kullanılarak yapılan çağrı merkezi ses yalıtımı uğultunun önlenmesini sağlayacaktır. Ses yalıtım sistemleri arasında akustik panelle beraber soundtex akustik şilte kullanılarak sesin yutulması sağlanabilir, gürültü oluşumu engellenebilir.

Akustik Düzenleme Çağrı MerkeziMasa Seperatör Akustik Düzenleme

Gerekli olan ses yalıtım sağlanarak iletişimsizlik gibi sorunlarla karşılaşılmaması sağlanabilir. Çağrı sırasında masa seperatörleri rahat bir şekilde çağrı almanızı sağlayarak, görev yapan diğer kişilerle beraber meydana gelebilecek ses karmaşası engellenecektir. İş performansını da etkileyecek olan ses yalıtımı çağrı merkezlerinin olmazsa olmazları arasında gelmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı ses yalıtımı akustik panel akustik panel akustik panel akustik panel ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım malzemeleri